Coroczne statystyki publikowane przez Państwową Inspekcję Pracy nie kłamią – niestety w polskich zakładach pracy każdego dnia dochodzi do przykrych wypadków. Na szczęście jednak liczba zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym z roku na rok maleje coraz bardziej. Przyczyniły się do tego akcesoria BHP, które zgodnie z wymogami prawnymi, muszą znajdować się w każdym miejscu zatrudnienia. Przedmioty takie jak: latarkimaty przeciwzmęczeniowenakolanniki, apteczka pierwszej pomocysorbenty czy torby na narzędzia bez wątpienia przyczyniają się do ratowania życia ludzkiego. Te i wiele innych produktów BHP znajdziecie Państwo w naszej unikatowej ofercie.

Artykuły BHP – jakie?

Nie ma wątpliwości, że bezpieczeństwo i higiena pracy to sprawa najwyższej wagi. Dostęp do nich powinni posiadać nie tylko osoby wykonujące zawody wysokiego ryzyka, ale również i osoby zatrudnione w branży budowlanej, przemyśle, fabrykach oraz w każdym innym zakładzie pracy. Obecność akcesoriów BHP nie tylko wpływa na bezpieczeństwo pracowników, ale również zapewnia większego komfortu. Ponieważ w bezpośredni sposób odpowiadają za bezpieczeństwo, powinny posiadać:

  1. wysoką jakością – nie zawsze atrakcyjna cena idzie w parze z dobrą jakością sprzętu. Gdy w grę wchodzi ochrona życia ludzkiego, należy pamiętać o tym, że jest ono bezcenne. Dlatego też nie warto inwestować w tanie artykuły BHP, które mogą zawieźć;
  2. certyfikaty – o jakości i niezawodności sprzętu BHP świadczą zdobyte przez nie certyfikaty, np. EN ISO 20471, EN ISO 20345 itp.;
  3. być wykonane z wygodnych, oddychających materiałów;
  4. dodatkowe oznaczenia – np. w postacie pasów odblaskowych

Do najpopularniejszych artykułów BHP zalicza się: odzież ochronną i ochraniacze (np. nakolanniki), ochronę dróg oddechowych, apteczki pierwszej pomocytorby na narzędzia, latarki (czołowe, kieszonkowe), sorbenty oraz wiele innych. Wszystkie z nich dostępne są w naszym asortymencie.

Nakolanniki

Ich podstawową rolą jest ochrona oraz zapewnienie bezpieczeństwa – izolują one bowiem stawy przed działaniem szkodliwych czynników. Nakolanniki robocze odpowiedzialne są również za ochronę odzieży ochronnej (spodni) przed uszkodzeniami takimi jak: przetarcia, zamoczenie lub różnego rodzaju zabrudzeniami. Wilgoć, niskie temperatury oraz ucisk mechaniczny mogą ograniczać prawidłowe ukrwienie stawu kolanowego. Do najpopularniejszych należą m.in. nakolanniki brukarskie, ogrodnicze i wewnętrzne, które wkłada się do kieszonki umieszczonej we wnętrzu spodni. Na uwagę zasługują także nakolanniki żelowe, portwest i lekkie. Za jedne z najlepszych uchodzą te pierwsze, które zostały wyposażone we wkładkę żelową. Odpowiada ona za równomierny rozkład nacisku na powierzchnię stawu kolanowego. Dzięki temu zapewniają one swoim użytkownikom jeszcze większego komfortu oraz wygody. Oferowane przez nas produkty posiadają certyfikat EN ISO 14404.

Latarki

Praktyczne urządzenia inspekcyjne, wyposażone w diody LED i gumową obudowę, która podnosi ich komfort trzymania. Ponadto zapewnia ona urządzeniu dodatkowej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Posiadamy latarki wielofunkcyjneczołowe oraz kieszonkowe, które zapewniają dodatkowej regulacji intensywności światła. Posiadają one kilka trybów pracy, dzięki czemu gwarantują doskonałego oświetlenia – i to w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach.

Maty przeciwzmęczeniowe

Tego typu akcesoria BHP zabezpieczają swoich użytkowników przed poślizgiem. Posiadają doskonałym drenaż, a umieszczone na spodzie kulki zapewniają jeszcze lepszego komfortu użytkowania. Świetnie zadają się do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego oraz dostępne są w różnych rozmiarach. Charakteryzują się wysoką ergonomią i służą zmniejszaniu uczucia zmęczenia, które może towarzyszyć po wielu, długich godzinach stania. Sprzyjają one lepszemu przepływu krwi do stóp, w efekcie czego zapobiegają drętwieniu kończyn oraz powstawania nieprzyjemnego bólu. Mają właściwości amortyzujące, dzięki czemu pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy. To z kolei zwiększa efektywność pracy. Skutecznie również izolują stopy przed chłodem, ciągnącym od podłoża.

Apteczka pierwszej pomocy

Dostępne w naszej ofercie apteczki pierwszej pomocy zawierają wszelkie niezbędne artykuły w tym: opatrunki, opaski dziane/elastyczne, plastry, chusty trójkątne, rękawiczki jednorazowe, maski do oddychania metodą usta-usta, nożyczki z tępymi końcówkami oraz wiele innych. Dołączamy do nich również płyny do przemywania oczu, sól fizjologiczną, koce termiczne oraz instrukcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, która w jasny i rzeczowy sposób mówi o tym, jak apteczki należy użyć. Skład każdej z apteczek został opracowany w odniesieniu o konsultacje z lekarzem medycyny pracy. Posiadamy również apteczki samochodowe.

Sorbenty

Nazwą tą określa się ciała stałe, które wykazują właściwości absorpcyjne. Z tego też względu służą one do absorbowania cieczy takich jak: woda, oleje, szkodliwe chemikalia. Dysponujemy sorbentami różnego rodzaju i konsystencji – w postaci sypkiej oraz włókniny sorpcyjnej. Produkt ten można również rozróżnić pod względem materiału, z którego został wykonany. Mowa o produktach takich jak: naturalne sorbenty organiczne, sorbenty mineralne oraz syntetyczne.

Torby na narzędzia

Równie ważnym elementem wyposażenia BHP są także i torby, w których można przechowywać artykuły BHP. Na naszej stronie znajdziecie Państwo torby o różnych rozmiarach, które zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań – do skorzystania z formularza kontaktowego. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa pytania. Życzymy udanych zakupów.